History

Stars Black – Novice Division
9/20/2019, FRI, Grover Ice Rink, 5:00 PM, Snipers Green (0) Vs. Stars Black (4)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, OLY, 9:00 AM, Stars Black (6) Vs. Menace Silver (2)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 3:00 PM, Stars Black (3) Vs. Rink Rats (1)
9/22/2019, SUN, Motto McLean, 9:00 AM, Stars Black (2) Vs. Pirate Expendables (1) *** Playoff Game
9/22/2019, SUN, Motto McLean, 11:30 AM, Stars Black (0) Vs. Menace Drinky Crow (1) *** Championship Shootout

Roster:
Andrea Wagoner, Bob Sheehan, Cory Beyer, Damon Wagoner, Dan Rubin, Doug LaMar, Doug Portsche, Mike Hall, Phil Labadie, Ryan Bethel, Stephen Douglas, Steve Cain, Tim Fleming, Tom White, Wade Karren, Kristopher Ahrens

Stars Gold – Novice Division
9/20/2019, FRI, Moylan Tranquility, NHL, 7:30 PM, Rink Rats (1) Vs. Stars Gold (3)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, OLY, 10:15 AM, Stars Gold (3) Vs. Flying V’s (0)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, OLY, 3:15 PM, Stars Gold (3) Vs. Pirate Expendables (3)
9/21/2019, SAT, Grover Ice Rink, 8:00 PM, Stars Gold (0) Vs. Pirate Expendables (3) *** Playoff Game

Roster:
Andrew Ruhrdanz, Blaise Fearis, Clay Torpin, Dan Tobin, Daniel Scott, Dave West, Jeremy Cowley, Josh Torrey, Matt Peck, Micah Davis, Michael Toupin, Rich Messina, Sam Hutchinson, Sarah Ruhrdanz, Steve Cain, Daniel Augensen

Stars Red – Low Intermediate Division
9/20/2019, FRI, Moylan Tranquility, NHL, 6:15 PM, Mustache Mafia (4) Vs. Stars Red (2)
9/21/2019, SAT, Motto McLean, 7:30 AM, Stars Red (5) Vs. Bench Bosses (3)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 12:30 PM, Shower Beers (5) Vs. Stars Red (4)

Roster:
Andrew Quinnell, Bridget Williams, Chris Bailey, Dan Colwell, Jessica Curd, Kerli Kuuseoks, Lauren Peterson, Michael Donoghue, Mike Alston, Nate Gansemer, Nathan Brobst, Ray Gitchel, Ryan Simpson, Schyler Eggen, Steve Smith, Chris LaChapelle

Stars Blue – Low Intermediate Division
9/20/2019, FRI, Grover Ice Rink, 7:30 PM, Stars Blue (1) Vs. Vagetarians (3)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 11:15 AM, Ice (1) Vs. Stars Blue (1)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 5:30 PM, Stars Blue (2) Vs. Bills (4)

Roster:
Aidan Coulter, Alycia Noble, Axel Jensen, Ben Stevens, Dave Briley, Dave Hawley, David Binderup, Jake Staub, Joe Peterson, Justin Brewer, Kayla Meyer, Kyle Coulter, Luke Noble, Matt Pajunen, Michael Donoghue, Eric Lilienthal

Stars Navy – High Intermediate Division
9/20/2019, FRI, Moylan Tranquility, NHL, 10:00 PM, Stars Navy (8) Vs. Siouxland (4)
9/21/2019, SAT, Motto McLean, 10:00 AM, Stars Navy (3) Vs. Menace (5)
9/21/2019, SAT, Motto McLean, 3:00 PM, Knights (3) Vs. Stars Navy (2)

Roster:
Aaron Gosch, Brett Trecek, Clint Sweet, Jake Bauer, John Gallo, John Wiatr, Kyle Lamb, Marcus Schultz, Mike Stebbing, Nate Whitten, Orri Grow, Patrick Suchla, Steve Wall, William Martin, Zachary LaPuma, Karen Sloboda

Stars Maroon – High Intermediate Division
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, OLY, 7:45 AM, Stars Maroon (4) Vs. Snipers Black (8)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 1:45 PM, Siouxland (3) Vs. Stars Maroon (6)
9/21/2019, SAT, Moylan Tranquility, NHL, 9:15 PM, Pirates Silver (3) Vs. Stars Maroon (4)
9/22/2019, SUN, Moylan Tranquility, OLY, 9:15 AM, Knights (2) Vs. Stars Maroon (1) *** Playoff Game

Roster:
Bryan Geras, Chris Hoekstra, Craig Ambrose, Darian Bockman, Don Prill, Joe Watson, Matthew Myers, Michael Bockman, Nate Henke, Nick Wawrzyniak, Nolan Salts, Tom Pizzo, Travis Huck, Troy Berglund, Wesley Schook, Bob Bernard

Stars Mixed Team:
8/23/2019, Fri, 5:45 PM, Moylan Iceplex, Menace Silver (0) Vs. Stars (1)
8/24/2019, Sat, 10:00 PM, Moylan Iceplex, Stars (3) Vs. Menace Black (1)
8/24/2019, Sat, 2:30 PM, Moylan Iceplex, Firehouse Subs (3) Vs. Stars (5)
8/25/2019, Sun, 9:15 AM, Moylan Iceplex, Menace Silver (3) Vs. Stars (1)*** Championship

Roster:
Abraham Mora, Andrew Ruhrdanz, Bridget Williams, Chris Bailey, Dan Augensen, Doug LaMar, Eric Lilienthal, James Gliniany, Justin Speedi, Mike Alston, Mike Hall, Ryan Bethel, Steve Cain, Thomas White, Timothy Fleming, Wade Karren

Hot as Hell Hockey Tournament 2019

Stars Black – Novice Division:
7/12/2019, Fri, 7:00 PM, Grover Ice Rink, Snipers Green (0) Vs. Stars Black (4)
7/13/2019, Sat, 2:30 PM, Grover Ice Rink, Menace Black (5) Vs. Stars Black (0)
7/14/2019, Sun, 7:45 AM, Grover Ice Rink, Stars Black (5) Vs. Menace Drinky Crow (2)
7/14/2019, Sun, 10:30 AM, Grover Ice Rink, Stars Black (1) Vs. Stars Gold (4)

Roster:
Andrea Wagoner, Beckie Barta, Cody Sobansky, Doug Bickal, Doug LaMar, Doug Portsche, Erin Sobansky, Julie Kraw, Kayla Henze, Micah Davis, Steve Cain, Damon Wagoner, James Smurthwaite, Stephen Douglas, Daniel Scott, Kris Ahren

Stars Gold – Novice Division:
7/12/2019, Fri, 8:15 AM, Grover Ice Rink, Pirate Expendables (0) Vs. Stars Gold (6)
7/13/2019, Sat, 7:45 AM, Grover Ice Rink, Snipers Green (0) Vs. Stars Gold (5)
7/13/2019, Sat, 3:45 PM, Grover Ice Rink, Stars Gold (5) Vs. Menace Silver (2)
7/14/2019, Sun, 11:30 AM, Grover Ice Rink, Stars Gold (4) Vs. Stars Black (1)
7/14/2019, Sun, 3:45 PM, Grover Ice Rink, Stars Gold (3) Vs. Menace Black (4*) *** Championship Shootout

Roster:
Blaise Fearis, Colin Hill, Corey Clements, Cori Bennett, Dave Clawson, Jeremy Cowley, Jim Petto, Michael Toupin, Miguel Mora, Mike Hall, Patrick Buechler, Rich Messina, Ryan Bethel, Wade Karren, Matt Peck, Daniel Augensen

Stars Red – Low Intermediate Division:
7/19/2019, Fri, 7:00 PM, Grover Ice Rink, Bench Bosses (4) Vs. Stars Red (0)
7/20/2019, Sat, 9:00 AM, Grover Ice Rink, Stars Blue (4) Vs. Stars Red (1)
7/20/2019, Sat, 5:00 PM, Grover Ice Rink, Stars Red (3) Vs. Swift (2)
7/21/2019, Sun, 9:00 AM, Grover Ice Rink, Stars Red (1) Vs. Bombers (5)

Roster:
Amrit Singh, Bridget Williams, Canaan Janicek, Carson Pollard, Chris Hoekstra, David Binderup, Don Prill, Kerli Kuuseoks, Kyle Coulter, Lauren Peterson, Mike Alston, Phil Labadie, Ryan Simpson, Schyler Eggen, Seth Naber, Shawn Cary

Stars White – Low Intermediate Division:
7/19/2019, Fri, 5:45 PM, Grover Ice Rink, Stars Blue (5) Vs. Stars White (0)
7/20/2019, Sat, 7:45 AM, Grover Ice Rink, Buffalo Bills (3) Vs. Stars White (0)
7/20/2019, Sat, 3:45 PM, Grover Ice Rink, Bombers (3) Vs. Stars White (4)
7/21/2019, Sun, 7:45 AM, Grover Ice Rink, Bench Bosses (5) Vs. Stars White (2)

Roster:
Albert Preli, Arturo Villarreal, Ben Semisch, Ben Stevens, Chris Bailey, Clay Torpin, Jessica Curd, Joe Peterson, Josh Heyer, Josh Torrey, Logan Rees, Phil Labadie, Ray Gitchel, Roman Thompson, Ryan Bethel, Eric Lilienthal

Stars Blue – Low Intermediate Division:
7/19/2019, Fri, 5:45 PM, Grover Ice Rink, Stars Blue (5) Vs. Stars White (0)
7/20/2019, Sat, 9:00 AM, Grover Ice Rink, Stars Red (1) Vs. Stars Blue (4)
7/20/2019, Sat, 3:45 PM, Motto McLean, Bench Bosses (1) Vs. Stars White (6)
7/21/2019, Sun, 7:45 AM, Grover Ice Rink, Menace (2*) Vs. Stars White (1)

Roster:
Alycia Noble, Andrew DiFilippo, Andrew Quinnell, Axel Jensen, Bryce Neil, Dan Colwell, Dave Hawley, Harry Meister, Justin Brewer, Kayla Meyer, Luke Biesanz, Luke Noble, Matt Pajunen, Michael Donoghue, Noah Gerber, Ben Sieger,

Stars – High Intermediate Division:
7/19/2019, Fri, 9:30 PM, Motto McLean, Stars (4) Vs. Menace (2)
7/20/2019, Sat, 12:30 PM, Motto McLean, Stars (4) Vs. Snipers (4)
7/20/2019, Sat, 4:15 PM, Motto McLean, Offutt (3) Vs. Stars (3)
7/21/2019, Sun, 11:00 AM, Motto McLean, Offutt (2) Vs. Stars (4)*** Championship Win!!!

Roster:
Aaron Gosch, Brett Trecek, Bryan Geras, Clint Sweet, Colton Dorr, Jeremiah Johnson, Kyle Lamb, Marcus Schultz, Mike Stebbing, Nate Whitten, Nolan Salts, Orri Grow, Patrick Suchla, Tom Pizzo, William Martin, Karen Sloboda

Short Notice Tournament 2019 (Iron Man Tournament)

Stars – Novice Division:
6/29/2019, Sat, 8:00 AM, Motto, Menace (1) Vs. Stars (5)
6/29/2019, Sat, 11:45 AM, Motto, DM Squirrels (0) Vs. Stars (7)
6/29/2019, Sat, 2:15 PM, Motto, Stars (4) Vs. DM Bearded Clams (3)
6/29/2019, Sat, 4:45 PM, Motto, Stars (4) Vs. Menace (3) *** Championship Shootout Win

Roster:
Arturo Villarreal, Ashlie Pappas, Blaise Fearis, Cori Bennett, Dan Augensen, Dan Rubin, Doug Lamar, Josh Torrey, Kathie Forrest, Logan Williams, Michael Toupin, Sam Hutchinson, Steve Cain, Warren Harger, Kris Ahrens

Good Life Hockey Tournament 2019

Stars White – Novice Division:
4/26/2019, Fri, 5:00 PM, Baxter, Menace Silver (0) Vs. Stars White (1)
4/27/2019, Sat, 9:45 AM, Moylan NHL, Menace Black (2) Vs. Stars White (6)
4/27/2019, Sat, 3:45 PM, Grover Ice, The Flying Vs (2) Vs. Stars White (4)
4/28/2019, Sun, 8:30 AM, Moylan NHL, Stars White (3) Vs. Bearded Clams (5) *** Championship Game

Roster:
Andrew Ruhrdanz, Kayla Henze, Ryan Bethel, Josh Torrey, Doug Portsche, Jason Koch, Wade Karren, Mike Hall, Erin Sobansky, Brianna Pinquoch, Beckie Barta, Dave Clawson, Alex Barone, Clay Torpin, Cori Bennett, Grant Torpin

Stars Gold – Novice Division:
4/26/2019, Fri, 6:15 PM, Grover Ice, Snipers Green (0) Vs. Stars Gold (8)
4/27/2019, Sat, 8:15 AM, Grover Ice, Pirates Expendables (2) Vs. Stars Gold (0)
4/27/2019, Sat, 1:15 PM, Grover Ice, Menace Silver (1) Vs. Stars Gold (7)

Roster:
Charles Satterlee, Blaise Fearis, Kyle Coulter, Jim Petto, Aidan Coulter, David Bolte, Canaan Janicek, Jamie Marotta, James Smurthwaite, Sam Hutchinson, Steve Cain, Dan Tobin, Alex Kopylov, Cory Beyer, Jeremy Cowley, Daniel Augensen

Stars Red – Low Intermediate Division:
4/26/2019, Fri, 5:15 PM, Moylan NHL, Pirate Rebels (1) Vs. Stars Red (3)
4/27/2019, Sat, 8:15 AM, Moylan OLY, Mustache Mafia (2) Vs. Stars Red (2)
4/27/2019, Sat, 2:30 PM, Ralston, Stars Red (4) Vs. SCAHL (2)

Roster:
Kyle Coulter, Aaron Gosch, Robert Kolvek, Brett Badura, Cody Sobansky, Jessica Curd, Michael Alston, Nathan Brobst, Phil Labadie, Bridget Williams, James Gliniany, David Binderup, Chris Hoekstra, Lauren Peterson, Canaan Janicek, Brett Trecek

Stars Blue – Low Intermediate Division:
4/26/2019, Fri, 7:45 PM, Moylan NHL, Stars Blue (2) Vs. SCAHL (6)
4/27/2019, Sat, 8:30 AM, Moylan NHL, Menace 2 Sobriety (2) Vs. Stars Blue (1)
4/27/2019, Sat, 12:00 PM, Grover Ice, Stars Blue (2) Vs. Sioux City ICE (1)

Roster:
Justin Brewer, Michael Donoghue, Chris Bailey, Matt Pajunen, Dan Colwell, Andrew Stewardson, Joe Peterson, Ray Gitchel, Nolan Salts, Alycia Noble, Dave Hawley, Luke Noble, Axel Jensen, Ben Stevens, Patrick Leahy, Eric Lilienthal

Stars – High Intermediate Division:
4/26/2019, Fri, 6:30 PM, Moylan NHL, Banditos Hockey (4) Vs. Stars (9)
4/27/2019, Sat, 8:15 AM, Ralston, Center Trophy (1) Vs. Stars (3)
4/27/2019, Sat, 1:00 PM , Moylan OLY, U.S.Eh (0) Vs. Stars (4)

Roster:
Colton Dorr, Darian Bockman, Jake Bauer, Jeremiah Johnson, Jesse Clark, Joe Watson, John Gallo, John Wiatr, Kyle Lamb, Marcus Schultz, Mike Stebbing, Nate Whitten, Orri Grow, Steve Wall, Tom Pizzo, Pat Suchla

Erin Go Bardownski Mixed Hockey Tournament 2019

Stars Blue – Group C
3/22/2019, Fri, 9:00 PM, Grover, Stars Blue (7) Vs. Menace Drunks (0)
3/23/2019, Sat, 2:15 PM, Motto, Stars Blue (7) Vs. Rink Rats (2)
3/24/2019, Sun, 10:15 AM, Grover, Stars Blue (4) Vs. Menace Leprechauns (1)
3/24/2019, Sun, 12:45 PM, Motto, Stars Blue (3) Vs. Menace Shamrocks (1) *** Playoff Game
3/24/2019, Sun, 5:00 PM, Grover, Pirates 1 (0) Vs. Stars Blue (3) *** Championship Win!!!

Roster:
Michael Toupin, Rich Messina, Micah Davis, Travis Smith, Wade Karren, Cory Beyer, Miguel Mora, Colton Dorr, Don Prill, Justin Brewer, Robert Kolvek, Nolan Salts, Mike Stebbing, Jeremiah Johnson, Orri Grow, RJ Brogis, Blaise Fearis

Stars Red – Group A
3/22/2019, Fri, 5:15 PM, Grover, Pirates Team 1 (2) V.s Stars Red (1)
3/22/2019, Fri, 10:15 PM, Grover, Stars Red (3) Vs. Menace Shamrocks (3)
3/23/2019, Sat, 3:30 PM, Motto, Stars Red (5) Vs. Snipers Team 1 (1)

Roster:
Hope Blakely, Abraham Mora, Blaise Fearis, Dan Tobin, Doug Lamar, Micah Davis, James Smurthwaite, Carson Pollard, Patrick Leahy, Ryan Simpson, Chris Hoekstra, Seth Naber, Steve Wall, Joe Watson, Nate Whitten, Brett Trecek

Stars White – Group B
3/22/2019, Fri, 6:30 PM, Grover, Stars White (1) Vs. Pirates Team 2 (3)
3/23/2019, Sat, 10:15 AM, Grover, Stars White (8) Vs. Snipers Team 2 (3)
3/24/2019, Sun, 9:00 AM, Grover, Menace Carbombs (5) Vs. Stars White (4)

Roster:
Andrea Wagoner, Damon Wagoner, Brianna Pinquoch, Alex Barone, Daniel Scott, Clay Torpin, Josh Torrey, Ben Stevens, Kayla Meyer, Roman Thompson, Jessica Curd, Andrew DiFilippo, John Wiatr, Tom Pizzo, Colt Gitchel, Eric Lilienthal

Lancer Classic Hockey Tournament 2019

Stars – High Intermediate Division:
1/18/2019, Fri, 5:30 PM, Ralston Main Rink, Fighting Squirrels (2) Vs. Stars (6)
1/19/2019, Sat, 7:00 AM, Ralston AUX Rink, Menace (3) Vs. Stars (8)
1/19/2019, Sat, 3:45 PM, Ralston AUX Rink, Stars (2) Vs. Snipers (7)
1/20/2019, Sun, 7:15 AM, Ralston AUX Rink, Stars (5) Vs. SCAHL (8)

Roster:
Brett Trecek, Clint Sweet, Colt Gitchel, Colton Dorr, Don Prill, Justin Kobza, Kyle Lamb, Michael Bockman, Nate Whitten, Orri Grow, Steve Wall, Marcus Schultz, Tom Pizzo, Shawn Sanders, Joe Watson, Patrick Kimmell, Mike Burdyny, Alexander Vos

Stars Blue – Low Intermediate Division:
1/18/2019, Fri, 7:45 PM, Ralston AUX Rink, SCAHL (2) Vs. Stars Blue (3)
1/19/2019, Sat, 7:30 AM, Ralston Main Rink, Stars Blue (4) Vs. Pirates (2)
1/19/2019, Sat, 3:45 PM, Grover Ice, Menace (0) Vs. Stars Blue (0)
1/20/2019, Sun, 10:45 AM, Ralston Main Rink, Stars Blue (1) Vs. Snipers (0)
1/20/2019, Sun, 2:30 PM, Ralston Main Rink, Stars Blue (3) Vs. Pirates (1) *** Championship Win!!!

Roster:
Alycia Noble, Andrew Stewardson, Axel Jensen, Ben Stevens, Brian Kelly, Cody Chaffin, Dave Briley, Jessica Curd, Justin Brewer, Luke Noble, Mike Fields, Phil Labadie, Steve Smith, Chris Hoekstra, Joe Peterson, RJ Brogis, Aaron Gosch, Michael Donoghue

Stars Red – Low Intermediate Division:
1/18/2019, Fri, 6:30 PM, Ralston AUX Rink, Stars Red (1) Vs. Snipers (0)
1/18/2019, Fri, 10:15 PM, Ralston AUX Rink, Menace (2) Vs. Stars Red (2)
1/19/2019, Sat, 12:00 PM, Ralston AUX Rink, Stars Red (1) Vs. Mustache Mafia (5)
1/20/2019, Sun, 8:30 AM, Ralston AUX Rink, SCAHL (4) Vs. Stars Red (2)

Roster:
Aaron Gosch, Andrew Wessling, Bridget Williams, Cody Sobansky, Cory Wilson, Dan Colwell, James Vukonich, Loren Karges, Maddie Victor, Michael Donoghue, Nate Gansemer, Patrick Leahy, Ray Gitchel, Schyler Eggen, Troy Parra, Eric Lilienthal, Chris Hoekstra, Cody Chaffin

Stars White – Novice Division:
1/18/2019, Fri 6:45 PM, Ralston Main Rink, Menace Black (0) Vs. Stars White (2)
1/18/2019, Fri 10:45 PM, Grover Ice, Flying V’s (0) Vs. Stars White (2)
1/19/2019, Sat 3:15 PM, Ralston Main Rink, Stars White (2) Vs. Menace Silver (0)
1/20/2019, Sun 8:15 AM, Ralston Main Rink, Stars White (3) Vs. Bearded Clams (3)
1/20/2019, Sun 12:30 PM, Motto McLean Ice, Stars White (2) Vs. Firehouse Subs (0) *** Playoff
1/20/2019, Sun 3:45 PM, Ralston Main Rink, Berserkers (2) Vs. Stars White (0) *** Championship

Roster:
Alex Barone, Andrew Ruhrdanz, Blaise Fearis, Charles Satterlee, Clay Torpin, Cori Bennett, Cory Beyer, Dan Scott, Doug Portsche, Jeremy Cowley, Josh Torrey, Micah Davis, Sam Hutchinson, Sarah Ruhrdanz, Stephani Bennett, Ben Sieger, Andrew Stewardson, Steve Cain

Stars Gold – Novice Division:
1/18/2019, Fri, 8:15 PM, Grover Ice, Berserkers (5) Vs. Stars Gold (1)
1/19/2019, Sat, 6:45 AM, Motto McLean Ice, Stars Gold (2) Vs. Firehouse Subs (5)
1/19/2019, Sat, 12:45 PM, Ralston Main Rink, Flying V’s (0) Vs. Stars Gold (7)
1/20/2019, Sun, 7:00 AM, Ralston Main Rink, Stars Gold (1) Vs. Menace Silver (2)

Roster:
Beckie Barta, Blaise Fearis, Brianna Pinquoch, Charles Satterlee, Chris Bailey, Daryle LaFleur, James Smurthwaite, Joe Kunza, Kayla Henze, Kyle Coulter, Michael Toupin, Ricky Todd, Sam Hutchinson, Steve Cain, Steve DeBauche, Daniel Rubin, Clay Torpin, Andrew Stewardson

Stars & Sticks Hockey Tournament 2018

Stars – (High Intermediate)
9/21/2018, Fri, 8:45pm, Ralston, Community Rink, Stars (8) Vs. Fighting Squirrels (1)
9/22/2018, Sat, 10:45am, Moylan IcePlex, NHL Ice, Swift (2) Vs. Stars (4)
9/22/2018, Sat, 4:15pm, Moylan IcePlex, Olympic, Stars (6) Vs. Shower Beers (5)
9/23/2018, Sun, 3:00pm, Motto Mclean, #2 Stars (0) Vs. #3 Snipers (3)

Roster:
Brett Trecek, Colt Gitchel, Jack Ball, Jake Bauer, Jeremiah Johnson, John Wiatr, Kyle Lamb, Luke Olson, Marcus Schultz, Mike Stebbing, Orri Grow, Steve Wall, Tom Pizzo, Pat Suchla

Stars Red – (Low Intermediate)
9/21/2018, Fri, 6:15pm, Ralston, Community Rink, Stars Red (2) Vs. Menace 2 Sobriety (3*) *** Shootout
9/22/2018, Sat, 9:15am, Motto Mclean, Bombers (3) Vs. Stars Red (4)
9/22/2018, Sat, 2:15pm, Ralston, Community Rink, Stars Red (2) Vs. Pirate Rebels (3)

Rosters:
Andy Hawkins, Aaron Gosch, Brian Kelly, Bridget Williams, Cody Sobansky, Colton Dorr, David Binderup, James Vukonich, Jessica Curd, Joe Peterson, Loren Karges, Nate Gansemer, Nathan Brobst, Roman Thompson, Ryan Simpson, Josh Sisco

Stars Blue – (Low Intermediate)
9/21/2018, Fri, 6:15pm, Motto Mclean, Stars Blue (1) Vs. Swift (2)
9/22/2018, Sat, 9:15am, Ralston, Community Rink, Menace 2 Sobriety (2*) Vs. Stars Blue (1) *** Shootout
9/22/2018, Sat, 2:15pm, Motto Mclean, Stars Blue (2) Vs. Knights (7)

Roster:
Alycia Noble, Albert Preli, Arturo Villarreal, Axel Jensen, Chris Scott, Dave Briley, Dave Hawley, Jake Staub, James Foster, Joe Finelli, Justin Brewer, Kayla Meyer, Matt Pajunen, Mike Fields, Ray Gitchel, Joe Greco, Eric Lilienthal

Stars Gold – (Novice)
9/21/2018, Fri, 7:30pm, Motto Mclean, Stars Gold (0) Vs. Menace Black (2)
9/22/2018, Sat, 8:00am, Ralston, Community Rink, Pirates Expendables (3) Vs. Stars Gold (4)
9/22/2018, Sat, 1:00pm, Motto Mclean, Stars Gold (0) Vs. Rink Rats (3)
9/22/2018, Sat, 4:45pm, Ralston, Community Rink, Menace Silver (3) Vs. Stars Gold (2)

Rosters:
Blaise Fearis, Charles Satterlee, Clay Torpin, Daryle LaFleur, Dave Clawson, Jamie Marotta, Jim Petto, Josh Torrey, Kayla Henze, Keri Boehm, Michael Toupin, Ricky Todd, Sam Hutchinson, Troy Parra, Grant Torpin

Stars White – (Novice)
9/21/2018, Fri, 5:00pm, Moylan IcePlex, NHL Ice, Stars White ( 1) Vs. Pirates Expendables (2)
9/22/2018, Sat, 9:00am, Moylan IcePlex, Olympic, Rink Rats (4) Vs. Stars White (0)
9/22/2018, Sat, 1:45pm, Moylan IcePlex, Olympic, Stars White (0) Vs. Berserkers (3)

Rosters:
Andrew Ruhrdanz, Alex Barone, Beckie Barta, Brian Quasebarth, Brianna Pinquoch, Daniel Scott, James Smurthwaite, Liarose Garcia, Micah Davis, Patrick Bennett, Ricky Hernandez, Sarah Ruhrdanz, Stephani Bennett, Ben Sieger

Hot as Hell Summer Classic 2018:

Stars, Novice Division
7/6/2018, Fri, 6:15pm, Grover, Menace Black (5) Vs. Stars (2)
7/7/2018, Sat, 9:00am, Grover, Rink Rats (5) Vs. Stars (1)
7/7/2018, Sat, 3:15pm, Motto, Stars (1) Vs. Berserkers (6)
7/8/2018, Sun, 3:15pm, Grover, Flying V’s (4) Vs. Stars (5) ***Shootout

Roster:
Andrea Wagoner, Andrew Stewardson, Beckie Barta, Blaise Fearis, Brianna Pinquoch, Charles Satterlee, Cori Bennett, Dan Tobin, Dave Clawson, Doug Portsche, James Smurthwaite, Jim Petto, Manuel Carranza, Michael Toupin, Phil Labadie, & Damon Wagoner

Stars Blue, Low Intermediate Division
7/6/2018, Fri, 11:15pm, Grover, Bench Bosses (3) Vs. Stars Blue (0)
7/7/2018, Sat, 2:00pm, Motto, Stars Blue (6) Vs. Pirates (0)
7/7/2018, Sat, 4:30pm, Grover, Bombers (2) Vs. Stars Blue (3)
7/7/2018, Sat, 8:15pm, Grover, Stars (1) Vs. Menace (2)

Roster:
Alycia Noble, Steve Smith, Axel Jensen, David Binderup, Joe Finelli, Justin Brewer, Kayla Meyer, Luke Noble, Matt Pajunen, Nathan Brobst, David Briley, Ray Gitchel, Mike Fields, Brian Kelly, Dave Hawley, & RJ Brogis

Stars Red, Low Intermediate Division
7/6/2018, Fri, 6:15pm, Grover, Menace (2) Vs. Stars Red (5)
7/7/2018, Sat, 11:30am, Motto, Stars Red (0) Vs. Bench Bosses (5)
7/7/2018, Sat, 5:45pm, Grover, Pirates (1) Vs. Stars Red (2)
7/8/2018, Sun, 10:15am, Grover, Stars Red (1) Vs. Bombers (2) *** With 20sec to go…

Roster:
Andrew Quinnell, Andy Peterson, Chris Hoekstra, Chris Scott, Clay Torpin, Cody Sobansky, Cole Lewis, Dan Colwell, Joe Peterson, Josh Heyer, Josh Torrey, Nick Degenhardt, Roman Thompson, Rian Kanouff, Joe Greco, Eric Lilienthal, & CJ Tate

Stars, High Intermediate Division
7/6/2018, Fri, 5:00pm, Grover, Menace (7) Vs. Stars (1)
7/7/2018, Sat, 7:45am, Motto, Stars (3) Vs. Snipers (3)
7/7/2018, Sat, 2:00pm, Grover, Stars (6) Vs. Fighting Squirrels (3)
7/8/2018, Sun, 9:00am, Grover, Stars (5) Vs. Offutt (3)
7/8/2018, Sun, 11:30am, Grover, Stars (3) Vs. Menace (4) *** Championship OT

Roster:
Brett Trecek, Clint Sweet, Colt Gitchel, Donald Prill, Jeremiah Johnson, John Wiatr, Luke Olson, Marcus Schultz, Matt Slattery, Michael Stebbing, Mitchell Macek, Orri Grow, Ryan Simpson, Steve Wall, Tom Pizzo, Chris Hoekstra & Patrick Kimmell

Good Life Hockey Tournament 2018:

Stars, Novice Division
4/27/2018, Fri, 7:30pm, Grover, Bearded Clams (5) Vs. Stars (3)
4/28/2018, Sat, 8:30am, Grover, Berserkers (1) Vs. Stars (2)
4/28/2018, Sat, 1:30pm, Grover, Menace Silver (0) Vs.Stars (5)

Roster:
Alex Kopylov, Andrea Wagoner, Andrew Stewardson, Blaise Fearis, Brianna Pinquoch, Cori Bennett, Cory Beyer, Damon Wagoner, Dan Tobin, Dave Clawson, Doug Portsche, James Smurthwaite, Julie Kraw, Phil Labadie, Rich Messina, Daniel Rubin

Stars Blue, Intermediate Division
4/27/2018, Fri, 5:15pm, Tranq NHL, Stars (0) Vs. Pirates (3)
4/28/2018, Sat, 8:30am, Ralston, Stars (1) Vs. STFU (1)
4/28/2018, Sat, 3:15pm, Tranq Oly, Offutt (4) Vs. Stars (3)

Roster:
Alycia Noble, Andy Hawkins, Axel Jensen, Chris Scott, Dan Colwell, Donovan Aristegui, Eric Lilienthal, Joe Peterson, Justin Brewer, Lori Leibold, Luke Noble, Matt Pajunen, Mike Fields, Ray Gitchel, Tom Riewaldt, RJ Brogis

Stars Red, Intermediate Division
4/27/2018, Fri, 6:15pm, Grover, Stars (1) Vs. Bombers (8)
4/28/2018, Sat, 12:00pm, Ralston, Stars (1) Vs. Bench Bosses (5)
4/28/2018, Sat, 5:00pm, Ralston, Stars (1) Vs. SCAHL (5)

Roster:
Adam Torpin, Andrew Quinnell, Andrew Wessling, Chris Hoekstra, Clay Torpin, Josh Torrey, Lucas Arlt, Mike Brodersen, Nathan Brobst, Nick Degenhardt, Patrick Leahy, Rian Kanouff, Robert Kolvek, Roman Thompson, Skyler Eggen, Grant Torpin

Stars, Intermediate Elite Division
4/27/2018, Fri, 6:15pm, Tranq NHL, Whale Tails (3) Vs. Stars (4)
4/28/2018, Sat, 12:00pm, Tranq NHL, Stars (5) Vs. Fighting Squirrels (1)
4/28/2018, Sat, 3:15pm, Ralston, Stars (8) Vs. Menace (1)
4/29/2018, Sun, 9:30am, Tranq NHL, Stars (2) Vs. Cono Destructors (4) *** Championship

Roster:
Brett Trecek, Chris Nguyen, Clint Sweet, Colt Gitchel, Don Prill, Jake Bauer, James Foster, Jeremiah Johnson, John Gallo, John Wiatr, Michael Stebbing, Orri Grow, Steve Wall, Tim Prawel, Tom Pizzo, Patrick Kimmell

Lincoln – St. Paddy’s Day Smackdown 2018:
3/16/2018, Fri, 7:30Pm Stars (8) Vs. Fighting Squirrels (5)
3/17/2018, Sat, 1:45Pm Stars (2) Vs. Dent Poppers (1)
3/17/2018, Sat, 10:00am Stars (2) Vs. Bar Down (3) ***Shootout
3/17/2018, Sat, 7:30Pm Stars (6) Vs. Mighty Drunks (2)
3/18/2018, Sun, 8:00am Stars (3) Vs. Bar Down (2)
3/18/2018, Sun, 1:30Pm Stars (4) Vs. Dent Poppers (1) *** Championship Win!!!

Roster:
Andrew Quinnell, Brian Kelly, Colt Gitchel, Dave West, Jake Bauer, Joe Peterson, Kayla Meyer, Marcus Schultz, Matt Pajunen, Orri Grow, Ray Gitchel, Rian Kanouff, Steve Wall, Tom Pizzo, John Gallo, Aaron Gosch, Patrick Kimmell

Jolly Roger Invitational 2018:

High Intermediate:
2/2/2018, Fri, 6:45pm Motto Pirates (7) Vs. Stars (0)
2/3/2018, Sat, 11:45am Motto Squirrels (5) Vs. Stars (2)
2/3/2018, Sat, 4:45pm Motto Offutt (7) Vs. Stars (6) *** Overtime Shootout

Roster:
Ben Lorenzen, Jake Bauer, JJ Johnson, Orri Grow (C), Rian Kanouff (A), Roman Thompson, Steve Wall (A), Tom Pizzo, Steve Smith, Axel Jensen, Brett Trecek, John Wiatr, Noah Katt, Tom Riewaldt, Chris Hoekstra, David Binderup, Alycia Noble, Patrick Kimmell

Low Intermediate:
2/2/2018, Fri, Motto 8:00pm, Stars (3) Vs. Swift (2)
2/3/2018, Sat, Motto 10:30am, Stars (4) Vs. Pirates (1)
2/3/2018, Sat, Motto 2:15pm Menace (1) Vs. Stars (2)
2/4/2018, Sun, Motto 12:30pm Pirates (3) Vs. Stars (0) *** Championship

Roster:
Andrew Stewardson, Dan Colwell, Joe Finelli, Joe Peterson (A), Justin Brewer, Luke Noble, Matt Pajunen (A), Mike Fields, Nathan Brobst, Alycia Noble, Brian Kelly, Chris Hoekstra (C), Dave Briley, Mike Brodersen, Ray Gitchel, David Binderup, Eric Lilienthal, RJ Brogis

Novice:
2/2/2018, Fri, Grover 5:15pm, Stars (4) Vs. Menace (2)
2/2/2018, Fri, Grover 9:00pm, Berserkers (2) Vs. Stars (0)
2/3/2018, Sat, Grover 9:15pm, Stars (2) Vs. Pirates (3)

Roster:
Andrea Wagoner (C), Andrew Ruhrdanz, Andy Hawkins, Ben Stevens, Blaise Fearis, Cory Beyer, Dan Tobin, Eric Symons, Phil Labadie, Brianna Pinquoch, Charles Satterlee, Clay Torpin, Damon Wagoner (A), Dave Clawson, Josh Torrey, James Smurthwaite, Andrew Stewardson (A), Grant Torpin

Lancer Classic Hockey Tournament 2018:

Stars (High Intermediate):
1/12/2018. Fri, 5:30pm, Stars (2) Vs. Swift (4)
1/13/2018, Sat, 9:15am, Stars (4) Vs. Flames (4)
1/13/2018, Sat, 5:15pm, Stars (2) Vs. Knights (6)
1/14/2018, Sun, 12:00pm, Stars (2) Vs. Swift (1) *** Championship Win!!!

Roster:
Brian Kelly #70, Chris Silva #33, Colt Gitchel #4, Brett Trecek #25, Patrick Leahy #1, Ray Gitchel #46, Chris Hoekstra #12, Jeremiah Johnson #66, Justin Brewer #71, Michael Fields #41, Orri Grow #6, Rian Kanouff #88, Roman Thompson #22, Steve Wall #84, Alycia Noble #39, Axel Jensen #76, Tom Riewaldt #40, and Mathew Slattery

Stars & Stick Hockey Tournament 2017:

Stars Blue (Low Intermediate):
9/22/2017, Fri, 7:15pm, Stars (4) Vs. Mustache Mafia Wiseguys (1)
9/23/2017, Sat, 11am, Stars (1) Vs. Menace 2 Sobriety (4)
9/23/2017, Sat, 1:30pm, Star (8) Vs. Hockey Finder (2)
8/20/2017, Sun, 11:15am, Stars (0) Vs. Menace 2 Sobriety (4) *** 2nd Seed

Roster:
Orri Grow, Jeremiah Johnson, Ben Lorenzen, Steve Wall, Matt Pajunen, Joe Finelli, Justin Brewer, Luke Noble, Matt Descoteaux, Dave Briley, Tom Rienwaldt, Alycia Noble, Axel Jensen, Ricardo Jauregui

Stars Red (Low Intermediate):
9/23/2017, Sat, 9:30pm, Stars (0) Vs. Pirate Rebels (4)
9/23/2017, Sat, 11am, Stars (1) Vs. Mustache Mafia Wiseguys (4)
9/23/2017, Sat, 2:45pm, Stars (0) Vs. Swift (2)

Roster:
Ryan Simpson, Jake Bauer, Jack Ball, Dan Colwell, Nathan Brobst, Michael Fields, Roman Thompson, Aaron Gosch, Dave West, Eric Lilienthal, Mike Brodersen, Chris Hoekstra, Joe Peterson, BJ Davis, Ray Gitchel, RJ Brogis

Stars (Novice):
9/22/2017, Fri, 6pm, Stars (4) Vs. Mustache Mafia Central (1)
9/23/2017, Sat, 11:30am, Stars (1) Vs. Rink Rats (5)
9/23/2017, Sat, 2:30pm, Star (2) Vs. Menace 2 Sobriety Silver (1)
9/23/2017, Sat, 2:30pm, Star (1) Vs. Rink Rats (2)

Roster:
Art Villareal, Clay Torpin, Charles Satterlee, Brianna Pinquoch, Damon Wagoner, Dave Clawson, Josh Torrey, Lucas Arlt, Jake Fitch, Brady Dickerson, Blaise Fearis, Andy Hawkins, Andrea Wagoner, Andrew Ruhrdanz, Andrew Stewardson, Grant Torpin

Adults of the Corn Hockey Tournament 2017:
8/18/2017, Fri, 7:30pm, Stars (4) Vs. RiverJizz (0)
8/19/2017, Sat, 10:15am, Stars (9) Vs. Erection Specialists (0)
8/19/2017, Sat, 6:30pm, Star (4) Vs. Bench Bosses (3)
8/20/2017, Sun, 11:15am, Stars (5) Vs. Fighting Squirrels (1) *** Championship Win!!!

Roster:
Clint Sweet #84, Jeremiah Johnson #66, Justin Brewer #71, Michael Fields #41, Orri Grow #6, Rian Kanouff #88, Roman Thompson #22, Steve Wall #84, Aaron Boykin #55, Alycia Noble #39, Axel Jensen #76, John WiatR #93, Steven Smith #81, Tom Riewaldt #40, Tom Pizzo #33, Branden Maas

Hot as Hell Summer Classic 2017:

Stars (Novice Division):
7/7/2017 FRI, Grover, 9:30PM, Squirrels (1) – Stars (4)
7/8/2017 SAT, Grover, 11:15am, Menace Black (3) – Stars (1)
7/8/2017 SAT, Grover, 3:45pm, Stars (1) – Mustache Mafia (1)
7/9/2017 SUN, Grover, 11:30am, Stars (3) – Menace Silver (1)

Roster:
Andrea Wagoner, Andrew Stewardson, Ben Stevens, Blaise Fearis, Brady Dickerson, Brianna Pinquoch, Damon Wagoner, Dave Clawson, Eric Symons, Josh Torrey, Hugh Clarke, Cori Bennett, Matt Pajunen, Dan Colwell, Joe Peterson, RJ Brogis

Stars (Low Intermediate Division):
7/14/2017 FRI, Grover, 9:00pm, Pirates (2) – Stars (1)
7/15/2017 SAT, Grover, 10:15am Stars (3) – Mustache Mafia (4)
7/15/2017 SAT, Grover, 3:45pm, Menace (6) – Stars (5)
7/15/2017 SAT, Grover, 6:45pm, Stars (4) – Offutt (8)

Rosters:
Chris Hoekstra, Clay Torpin, Dave Binderup, Grant Dunn, Robert Kolvek, Nathan Brobst, Ray Gitchel, Rian Kanouff, Roman Thompson, Arturo Villarreal, Steven Smith, Steve Wall, Dave West, Ryan Simpson, Orri Grow, Jeremiah Johnson, Eric Lillienthal

Good Life Hockey Tournament 2017:

Stars Blue (Intermediate Division)
4/28/2017 Fri, Ralston, 8:45PM, SHUT THE FOX UP (2) – Omaha Stars Blue (3)
4/29/2017 Sat, Ralston, 8:15AM, Omaha Stars Blue (4) – Dent Popper (0)
4/29/2017 Sat, Tranq, 12:00PM, Omaha Stars Blue (8) – Omaha Rink Rats (1)
4/30/2017 Sun, Tranq, 8:15AM, Omaha Stars Blue (2) – SCAHL (1) *** Championship Win!!!

Roster:
Alycia Noble, Axel Jensen, Chris Scott, Dan Colwell, Dave Briley, Eric Lilienthal, Roman Thompson, Jeremiah Johnson, Joe Finelli, Josh Heyer, Justin Brewer, Matt Descoteaux, Matt Pajunen, Ray Gitchel, Steve Smith, Tom Rewaldt

Omaha Stars Red (Intermediate Division)
4/28/2017 Fri, Grover Ice, 7:45PM, Omaha Stars Red (2) – Dent Popper (1)
4/29/2017 Sat, Moylan NHL, 8:15AM, Omaha Stars Red, (2) – Pirate Rebels (5)
4/29/2017 Sat, Ralston, 1:15PM, Omaha Stars Red (4) – Menace2Sobriety Black (0)

Roster:
Ben Lorenzen, Chris Hoekstra, David Binderup, Grant Dunn, Jacob Fitch, Joe Peterson, John Wiatr, Josh Scholl, Matt Aloia, Michael Fields, Nathan Brobst, Patrick Leahy, Rian Kanouff, RJ Brogis, Steve Wall

Omaha Stars (Novice Division)
4/28/2017 Fri, Motto McLean, 5:30 PM, Omaha Stars (4) – Pirate Expendables (2)
4/29/2017 Sat, Baxter, 8:30 AM, Omaha Stars (2) – Menace2Sobriety (1)
4/29/2017 Sat, Grover Ice, 11:00 AM, Mustache Mafia – Cartel (4) – Omaha Stars (0)

Roster:
Alex Kopylov, Andrew Stewardson, Andy Hawkins, Art Villarreal, Ben Stevens, Blaise Fearis, Brady Dickerson, Brianna Pinquoch, Clay Torpin, Damon Wagoner, Dan Boyle, Dave Clawson, Eric Symons, Grant Torpin, Josh Medina, Josh Torrey

Jolly Roger Invitational 2017:

Stars (Low Intermediate)
2/10/2017 Fri, Motto, 6:45pm, Stars (1) – Pirates (2)
2/10/2017 Fri, Motto, 10:30pm, Swift (1) – Stars (4)
2/11/2017 Sat, Motto, 3:30pm, Stars (8) – Homefiner (2)
2/12/2017 Sun, Motto, 2:00pm, Stars (0) – Siouxland (2) *** Championship Game

Roster:
B.j. Davis, Chris Hoekstra, Grant Dunn, Jake Bauer, Joe Peterson, John Wiatr, Josh Scholl, Matt Aloia, Matt Pajunen, Mike Fields, Orri Grow, Patrick Leahy, Rian Kanouff, Roman Thompson, Steve Wall, Eric Lilienthal

Stars (Novice)
2/10/2017 Fri, Grover, 5:30pm, Stars (2) – Rink Rats (0)
2/10/2017 Fri, Grover, 10:30pm, Mafia (5) – Stars (0)
2/11/2017 Sat, Motto, 2:15pm, Menace 2 – Stars (3) *** Shootout Win

Roster:
Andrea Wagoner, Andy Hawkins, Art Villarreal,Ben Stevens, Blaise Fearis, Brianna Michelle, Charlie Satterlee, Clay Torpin, Damon Wagoner, Dave Clawson, Dylan Young, Josh Torrey, Kent Garman, Lucus Arlt, Shane Young, RJ Brogis

Stars & Sticks 2016:

Stars
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 11:00am, Menace 2 Sobriety (4) – Omaha Stars (0)
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 1:30pm, Omaha Knights (5) – Omaha Stars (2)
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 2:45pm, Omaha Swift (4) – Omaha Stars (2)

Roster:
Charlie Satterlee, Chris Hoekstra, Clay Torpin, David Binderup, Eric Lilienthal, Joe Peterson, Joseph Finelli, Josh Torrey, Kam Ochsner, Kayla Meyer, Matt Descoteaux, Matt Pajunen, Nathan Brobst, Orri Grow, Rian Kanouff, Ryan Simpson

Stars Green
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 11:00am, Stars Green (1) – Siouxland (7)
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 1:30pm, Pirates (5) – Stars Green (1)
9/24/2016, Sat, Tranq, NHL, 2:45pm, Omaha Knights (4) – Stars Green (0)

Roster:
Aaron Gosch, Brianna Michelle, Caleb Canner, Dave Clawson, Dave Johnson, Dylan Young, Grant Dunn, Jack Ball, Jake Bauer, James Foster, Mathew Slattery, Matt Aloia, Matt Long, Mike Fields, Shane Young, Shawn Cary

Rink Rat Rumble 2016:
6/10/2016, Fri, Motto, 7:00pm, Omaha Stars (1) Vs. Wolfpack (6)
6/11/2016, Sat, 11:15am, Rink Rats Red (9) Vs. Omaha Stars (2)
6/11/2016, Sat, 6:45pm, Knights (8) Vs. Omaha Stars (4)
6/12/2016, Sun, 9:30am, Omaha Stars (2) Vs. Rink Rats Red (7)

Roster:
Adam Torpin, Ben Lorenzen, Charles Satterlee, David Binderup, Eric Lilienthal, Grant Torpin, Jack Ball, Jake Bauer, Jake Staub, John Wiatr, Kayla Meyer, Matt Pajunen, Nathan Brobst, Orri Grow, Rian Kanouff & Roman Thompson
Subs: Matt Broyles, Matt Long, Clay Torpin

Good Life 2016 Tournament:
4/22/2016, Fri, Motto, 7:15 PM, Omaha Knights (3) – Omaha Stars (4)
4/23/2016, Sat, Tranq. OLY, 1:15 PM, Pirate Expendables (3) – Omaha Stars (1)
4/23/2016, Sat, Grover, 5:00 PM, Sioux City Ghost Bears (6) – Omaha Stars (1)

Roster:
Adam Torpin, Arturo Villarreal, Charles Satterlee, Chris Hoekstra, Chris Humphries, Clay Torpin, David Binderup, Eric Lilienthal, Grant Torpin, Joe Peterson, Josh Scholl, Kam Ochsner, Ken Ochsner, Nathan Brobst, Patrick Leahy & Rian Kanouff